تبلیغات
ام جی - سی پی کی - شخصیتهای سریال قهوه تلخ به آینده می آیند!!

دسته بندی موضوعات

آرشیو مطالب

آمار و اطلاعات

  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل پست ها :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :

نظرسنجی

  شما! آره! شمادختری یا پسر؟


شخصیتهای سریال قهوه تلخ به آینده می آیند!!

نوشته: محمدجواد اسلامی در: شنبه 11 تیر 1390 | نظرات()
به ادامه مطلب مراجعه کنید...

سریال «قهوه تلخ» به كارگردانی مهران مدیری تا ۱۲۰ قسمت ادامه پیدا می‌كند؛ ضمن اینكه این سریال پس از ورود به زمان حال كه از سری ۲۵ شاهد آن خواهیم بود، با یك ماه وقفه عرضه می‌شود تا سازندگان فرصت كافی برای رساندن قسمت‌های جدید داشته باشند.

به گزارش 3 نسل به نقل از ایسنا امیرمهدی ژوله ـ یكی از نویسندگان «قهوه تلخ» ـ خاطرنشان كرد: زمانی كه ما كار را شروع كردیم، قرار بود ۹۰ قسمت سریال بسازیم و بعد یك كار سینمایی ارائه بدهیم. قرار بود در آخر سریال افرادی كه در گذشته زندگی می‌كنند، قهوه بخورند و به حال بیایند و در فیلم سینمایی به این موضوع بپردازیم كه این آدم‌هایی كه به حال می‌آیند چه اتفاقاتی برایشان رخ می‌دهد و چه ماجراهایی را تجربه می‌كنند اما بعدا تصمیم گرفتیم كه فیلم سینمایی نداشته باشیم و سریال را تا ۱۲۰ قسمت ادامه بدهیم، اما باید از قسمت ۹۰ به ۱۲۰ یك شوك را ایجاد می‌كردیم و همین روند را ادامه نمی‌دادیم؛ در نتیجه پیشنهادی كه برای كار سینمایی در نظر گرفته بودیم به سریال رفت كه شخصیت‌ها از قسمت ۹۰ به حال بروند و موقعیت كمدی جدید و بستر جدید و آدم‌های جدید را داشته باشیم كه این اتفاق كمی جلو افتاد و الان سری ۲۵ كه پخش بشود آقای مدیری در آن صحبت می‌كنند و توضیحاتی را ارائه می‌دهند.

این نویسنده «قهوه تلخ» اعلام كرد: اكنون در سری آینده ۱۵ تا ۱۷ نفر از شخصیت‌های اصلی قهوه می‌خورند و به آینده می‌آیند و ما شاهد ماجراهای آنها در آینده خواهیم بود.

او افزود: این اتفاق اكنون كمی جلوتر افتاده است و ما بعد از سری ۲۵، یك فاصله یك ماهه‌ای را تا سری ۲۶ خواهیم داشت كه بتوانیم چند قسمت جلو بیافتیم. زیرا یكی از گله‌های مخاطبان این بود كه سی‌دی‌ها مرتب به دستشان نمی‌رسد.

این نویسنده درباره این موضوع كه برخی مخاطبان فكر می‌كنند از جذابیت سریال «قهوه تلخ» كاسته شده است؟ گفت: به نظرم با روندی كه به آن اشاره كردم، جذابیت كار بیشتر می‌شود؛ از سوی دیگر این را قبول ندارم كه كار از جذابیتش كاسته شده است. به نظرم قسمت ۱۲ تا ۲۰ از ۱۰ قسمت اول پرمغزتر بود و قسمت ۲۱ تا ۲۵ هم كارهای بهتری بودند. در واقع هرچه جلوتر رفتیم كار پخته‌تر و جذاب‌تر و پركمدی‌تر شد به نظرم دوستان كمی كم لطفی می‌كنند.

ژوله تاكید كرد: ما باید ببینیم معیار مقایسه‌مان چیست؟ آیا داریم با كمدی‌های خارجی كار را مقایسه می‌كنیم یا با كمدی‌های تلویزیون یا با كارهای قبلی آقای مدیری؛ باید به یك نكته دیگر نیز توجه كرد و آن اینكه ما این كار را در سال ۸۸ شروع كردیم كه فضایی پر از سوء تفاهم و پراسترس و فضای دوقطبی بود كه باید محدودیت‌های زیادی را رعایت می‌كردیم. حتی در مورد یك قسمت ۷۶ مورد اصلاحیه داشتیم.

وی افزود: حالا كه در این فضا یك سرمایه گذار آمده و به صورت خصوصی كار می‌كند، باید این نكات را در نظر داشت. اگر كار را با كمدی‌های قبل از انقلاب اسلامی و یا كمدی‌های خارجی مقایسه كنیم، می‌بینیم كه آنها یا بر شوخی‌های مذهبی و یا شوخی‌های جنسی استوار هستند كه قابل بازسازی نیست. هر كاری را باید در شرایط خودش دید. همین طور نمی‌شود در مورد چیزی حكم كلی دارد كه یكنواخت شده است. از سوی دیگر این تغییر هم جواب به این گله‌هاست. در سری آینده به جای اینكه مستشار در گذشته باشد، آدم‌های زیادی به آینده می‌آیند.

ژوله درباره این موضوع كه چقدر محدودیت‌ها به كیفیت كار آسیب رسانده است؟ گفت: محدودیت‌ها كیفیت همه كارها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در سریال آپارتمانی ساده‌ای چون «ساختمان پزشكان»، روانشناسان اعتراض كرده‌اند. محدودیت‌هایی كه وجود دارد بر اساس نگاه‌های غلط به طنز، شرایط جامعه و اخلاقیاتی است كه ما هم باید آنها را رعایت كنیم و در واقع چیزی برای كمدی ساختن باقی نمی‌ماند. اگر «قهوه تلخ» را با كارهای تلویزیون و حتی سایر كارهای آقای مدیری مقایسه كنیم، می‌بینیم كه بالاتر است. سینمای كمدی آن سوی جهان هم ور افتاده است و این كمدی را با سریال‌های آن سو هم اصلا نمی‌توان مقایسه كرد زیرا فضای متفاوتی را داریم. باید به این نكته توجه كرد كه ما هم بلدیم حرف‌های زیادی بزنیم و نقد كنیم اما هرچیزی را باید در ظرف خودش سنجید و به اینكه ما چه محدودیت‌ها و معذوریت‌هایی داریم توجه كرد، نه به ایده‌آل‌های ذهنی، زیرا «قهوه تلخ» شبیه ایده آل ما هم نیست.

این نویسنده در پایان درباره‌ی سریال «قهوه تلخ»، گفت: ما تاكنون چند پایان را برای «قهوه تلخ» در نظر گرفته‌ایم؛ اینكه این سریال به چه سمت و سویی می‌رود و ... همه در پایان‌بندی كار موثر است. حالا بستگی دارد كه مردم چقدر از روند جدید داستان استقبال می‌كنند؛ از سوی دیگر در این شرایط نمی‌شود تصمیم‌گیری بلندمدت كرد.

آخرین بازی های آنلاین :
تمامی حقوق در انحصار ام جی - سی پی کی میباشد و هرگونه كپی برداری غیر مجاز و شرعا حرام است.