تبلیغات
ام جی - سی پی کی - مغز آلبرت انیشتین

دسته بندی موضوعات

آرشیو مطالب

آمار و اطلاعات

  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل پست ها :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :

نظرسنجی

  شما! آره! شمادختری یا پسر؟


مغز آلبرت انیشتین

نوشته: رضا صوفی در: دوشنبه 23 آبان 1390 | نظرات()


 مغز آلبرت انیشتین

 جالب‏ترین موضوع برای تحقیق دانشمندان

مغز آلبرت انشتین همواره یکی از موضوع‏های جالب برای تحقیق و مطالعه‏ی دانشمندان بوده است؛ زیرا وی یکی از سرشناس‏ترین نابغه‏های قرن بیستم شناخته می‏شود.

۷ ساعت پس از مرگ آلبرت در ۱۹۵۵، مغز آلبرت بدون اجازه از خانواده‏اش توسط Thomas Stoltz Harvey بیرون آورده شد."هاروی" مغز آلبرت را به خانه‏اش برد و آنرا داخل یک ظرف شیشه‏یی نگهداری کرد. هر چند او بعد به دلیل انجام این کار از محل کارش که مخصوص تشریح اجساد بود اخراج شد.

چند سال بعد، "هاروی" از Hans پسر بزرگ آلبرت برای مطالعه و بررسی مغز پدرش اجازه گرفت و تکه‌هایی از مغز آلبرت را برای دانشمندان مختلف در سرتاسر دنیا فرستاد. یکی از این دانشمندان به نام Marian Diamond بود که در دانشگاه UC Berkeley بود. او با مطالعه‏ی قسمتی از مغز آلبرت، متوجه شد که در مغز او در مقایسه با یک شخص معمولی، به گونه‏ی قابل توجهی حجره‏های گلیال- که مسوول ترکیب و مرتب کردن اطلاعات هست- وجود دارد.

در مطالعه‏ی دیگر پروفسور ساندرا ویتسون فهمید که مغز آلبرت دارای کمبود یک چین خاصی از مغزش است که شکاف Sylvian نامیده می‌شود. ویتلسون مشاهده کرد که این استخوان‏بندی غیرمعمول به اعصاب‏ها در مغز آلبرت اجازه می‌دهد که بهتر با دیگران رابطه برقرار کند.

نتایج مطالعه‏ی دیگری نشان می‌داد که در مغز آلبرت بزرگی آویختگی جداری زیرین که اغلب درگیر توانایی‌های ریاضیات هست، بیشتر از انسانهای معمولی بود.

آخرین بازی های آنلاین :
تمامی حقوق در انحصار ام جی - سی پی کی میباشد و هرگونه كپی برداری غیر مجاز و شرعا حرام است.